XXIII. Szent Mihály Napok

koncertek
PROGRAM
 
HÉTFŐ – szeptember 23., Négyfalusi Multikulturális Központ
18:00 Gyulai Nagy Margit festőművész tárlatának megnyitója
19:00 Ünnepi megnyitó:
         Nagy-Mátka Néptánccsoport
         Bekecs Néptáncegyüttes – Ember az embertelenségben

 

KEDD – szeptember 24.
18:00 Négyfalu bringázik – különleges kiadás, Bácsfalusi piactér
19:00 Borkóstoló: Villa Vinea pincészet (Mikefalva), Piroska Panzió rendezvényterme

 

SZERDA – szeptember 25., Piroska Panzió rendezvényterme
19:00 Pálinkaest: Jamy pálinkafőzde (Székelyudvarhely)

 

CSÜTÖRTÖK – szeptember 26., Négyfalusi Multikulturális Központ
19:00 Koncertek:
          Lövenberger Orsolya és Márta
          Vintage Dolls (HU)

 

PÉNTEK – szeptember 27.
17:00 Harminc év RMDSZ Négyfaluban, RMDSZ székház (Zajzoni út 2.)
18:00 Gyerekkoncert – Kelekótya Együttes, Négyfalusi Multikulturális Központ
20:00 Szüreti kosaras bál – Rustik Band (Sepsiszentgyörgy), Fűrészmezei Csángó Ház
21:00 Silent Party, Barcasági Csángó Alapítvány udvara (előadósátor)
 

SZOMBAT – szeptember 28.
10:00 Barcasági Focikupa, Arena focicsarnok (Bácsfalu)

Barcasági Csángó Alapítvány udvara:
10:00 Kézműves foglalkozás gyerekeknek, kézműves sátor
10:30 Étkezési tanácsadás gyerekeknek és anyukáknak – Pénzes Levente, előadósátor
11:30 Szűlés utáni regeneráló torna – Kanga Training, előadósátor
13:00 Zumba, nagyszínpad
14:00 Huszonöt éves a Yurta – Magdó János, előadósátor
15:00 Állati válogatás a Kárpát-medencéből – fotókiállítás – Magdó István, közösségi terem
15:30 Barcasági füzetek – könyvbemutató – Pro Terra Barcensis, előadósátor
17:00 Gyerektáncház, előadósátor
19:30 Töklámpás felvonulás (gyülekező az előadósátorban)

Koncertek:
18:30 Black Jack (HU), nagyszínpad
20:30 Ismerős Arcok (HU), nagyszínpad
22:00 Hit Factory Zenekar (Sepsiszentgyörgy), előadósátor

 

VASÁRNAP – szeptember 29.
11:00 Ökumenikus istentisztelet, bácsfalusi evangélikus templom
         Kelemen Kálmán hazatért hagyatéka – istentisztelet után, bácsfalusi evangélikus egyház
12:00 Zajzoni Rab István szobor koszorúzása, Zajzon
13:00 Lovas szekeres felvonulás
17:00 Szent Mihály napi búcsú, türkösi római katolikus templom

Barcasági Csángó Alapítvány udvara:
14:00 Szabadtéri vásár és majális
14:00 Gyerek-néptáncelőadások, nagyszínpad
14:00 Süteménykiállítás és -verseny, előadósátor
15:00 Néptáncelőadások, nagyszínpad
15:40 Forrófalvi és magyarfalusi táncok – Forrófalvi Hagyományőrző Egyesület, nagyszínpad
16:00 Zágoni Ifjúsági Fúvószenekar (Zágon), nagyszínpad
19:30 HMIK tombola sorsolása, nagyszínpad

Koncertek:
18:00 Térerő zenekar (Sepsiszentgyörgy), nagyszínpad
20:00 Homonyik Sándor (HU), nagyszínpad

 

ÁLLANDÓ PROGRAMOK, Barcasági Csángó Alapítvány udvara

Kézműves kiállítás és vásár
Fotókiállítás
Hozd a tárgyadat és vele az emlékedet!
Helyi vállalkozók és mezőgazdászok bemutatkozása
Borkert
E-Bike túrák
Falmászás
Lelkisátor

Időpont: 

09/23/2019 (All day) to 09/29/2019 (All day)

Kulcsszavak: